Menu Sluiten

Geschiedenis van Gran Alacant

Gran Alacant is een wijk van Santa Pola gelegen in de provincie Alicante aan de Costa Blanca in Spanje. De wijk ligt op ongeveer 12 minuten met de taxi van de internationale luchthaven Alicante-Elche (ALC).

Gran Alacant

De naam Gran Alacant werd gegeven aan de eerste urbanisatie die werd gebouwd in het bovenste gedeelte van het resort rond de jaar 1996. Eenmaal gevestigd, werden er meer urbanisaties gebouwd en vandaag zijn er meer dan 20 woonwijken verspreid over de boven- en benedengebieden van Gran Alacant. In 2020 telt Gran Alacant 9.263 woningen, 4.781 mannen en 4.482 vrouwen (Bron: ine.es Spanje statistische afdeling).

Bekijk Gran Alacant in time-lapse mode van 1984 tot 2020:

De kwaliteit van de satellietbeelden is niet zo goed, maar u kunt zien dat de echte groei van Gran Alacant plaatsvond tussen 1999 en 2002. Vóór 1999 werden er slechts enkele nederzettingen gebouwd – een foto uit 1993:

Gran Alacant October 1993
Source: Institut Cartogràfic Valencià

Gran Alacant is over het algemeen een rustige plek en de bezoekers zijn voornamelijk Europeanen die ofwel daar wonen of een vakantiehuis bezitten/huren. Wanneer alle flats en eigendommen zijn verhuurd, zal het aantal bijna verdrievoudigen tot ongeveer 25.000 mensen.

Demografie in Gran Alacant is zoals gebruikelijk in toeristische plaatsen: ongeveer 16% > 14 jaar en 18% < 65 jaar. 18% van de inwoners zijn buitenlanders. In 2019 kwamen meer dan 1.000 buitenlanders uit het VK (bron).

Er is een breed scala aan bars, restaurants en winkels en het winkelcentrum GA Centre en twee fantastische zandstranden om te bezoeken. Van april tot oktober is het klimaat in Gran Alacant uitstekend hier in Gran Alacant en de hele Costa Blanca.

Er zijn in totaal meer dan 40 urbanisaties in Gran Alacant:

Urbanisatiegebouwd vanafgebouwd totAantal eenhedenOpmerkingen
Altomar I20012003399
Altomar II20012004809
Bahía Playa2018201862
Balcones del Mar20062009120
Brisa Mar19912006482
Brisas del Faro20012005293
Camarcha Playa2002200213
Carabassi1989200490
Costa Hispania A & B19881990247
Costa Hispania C19962001163
Don Pueblo1998199854
El Faro19902002188
Gran Alacant19841984363
Gran Alicante2019201926Cl. Manuela Molina Segura
Gran Vista19871988474
Lomas del Carabassi20092019122
Mediterraneo20002003456
Mirador del Mediterráneo2001200113
Monte Faro20042007358
Monte y Mar200320081595C. Canarias / Av. Escandinavia
Monte y Mar 4-4-A20042008181C. Creta / C. Chipre
Monte y Mar 4-220002005575Av. Polonia
Monte y Mar 6A 6B19982007513C. Luxemburgo / C. Holandia / C. Belgica
Novabeach2014201483
Novamar I - IV200120051065
Olivo de Oro1999199931Av. Escandinavia
Panorama19831983160C. Asturias
Panorama Sea View19831983281C. Asia / c. Oceania
Pino Mar1997199719Av. Mediterraneo
Puerto Marino / Port Marí20032006448C. Finlandia
Residencial Isla de Izaro2005200699C. Caridad Soler Dura
San Sebastian20082019682
Santa Pola Life Resort20082008200
Sierra Mar19821989350Het laatste blok werd gebouwd in 1989 (Calle Rio *)
Solero Hills2017202152
Sol y Playa1989198984C. Rioja
Sueno Azul19881988120
Sukha20192021101
Victoria Playa20022004127
Vista Bahia2003200585C. Orden Dorico