Menu Zamknij

Historia Gran Alacant

Gran Alacant to dzielnica Santa Pola położona w prowincji Alicante na Costa Blanca w Hiszpanii. Dzielnica znajduje się około 12 minut taksówką od międzynarodowego lotniska Alicante-Elche (ALC).

Gran Alacant

Nazwa Gran Alacant została nadana pierwszej urbanizacji, która została zbudowana w górnej części kurortu wokół rok 1996. Kiedyś powstała, powstawały kolejne urbanizacje, a dziś istnieje ponad 20 osiedli mieszkaniowych rozsianych po górnych i dolnych obszarach Gran Alacant. W 2020 r. Gran Alacant jest domem dla 9.263 mieszkań, 4.781 mężczyzn i 4.482 kobiet (Źródło: ine.es hiszpański departament statystyczny). mieszkać tam lub posiadać/wynająć domek letniskowy. Kiedy wszystkie mieszkania i nieruchomości zostaną wynajęte, liczba ta prawie potroi się do około 25 000 osób.

Dane demograficzne w Gran Alacant są jak zwykle w miejscach turystycznych około 16% > 14 lat i 18% < 65 lat. 18% mieszkańców to obcokrajowcy. W 2019 roku ponad 1.000 obcokrajowców przybyło z Wielkiej Brytanii (źródło).

Do odwiedzenia jest szeroka gama barów, restauracji i sklepów oraz centrum handlowe GA Center i dwie fantastyczne piaszczyste plaże. Od kwietnia do października klimat w Gran Alacant jest doskonały w Gran Alacant i na całym wybrzeżu Costa Blanca.

W sumie w Gran Alacant jest ponad 40 urbanizacji:

Urbanizacjazbudowany odzbudowany doLiczba jednostekKomentarze
Altomar I20012003399
Altomar II20012004809
Bahía Playa2018201862
Balcones del Mar20062009120
Brisa Mar19912006482
Brisas del Faro20012005293
Camarcha Playa2002200213
Carabassi1989200490
Costa Hispania A & B19881990247
Costa Hispania C19962001163
Don Pueblo1998199854
El Faro19902002188
Gran Alacant19841984363
Gran Alicante2019201926Cl. Manuela Molina Segura
Gran Vista19871988474
Lomas del Carabassi20092019122
Mediterraneo20002003456
Mirador del Mediterráneo2001200113
Monte Faro20042007358
Monte y Mar200320081595C. Canarias / Av. Escandinavia
Monte y Mar 4-4-A20042008181C. Creta / C. Chipre
Monte y Mar 4-220002005575Av. Polonia
Monte y Mar 6A 6B19982007513C. Luxemburgo / C. Holandia / C. Belgica
Novabeach2014201483
Novamar I - IV200120051065
Olivo de Oro1999199931Av. Escandinavia
Panorama19831983160C. Asturias
Panorama Sea View19831983281C. Asia / c. Oceania
Pino Mar1997199719Av. Mediterraneo
Puerto Marino / Port Marí20032006448C. Finlandia
Residencial Isla de Izaro2005200699C. Caridad Soler Dura
San Sebastian20082019682
Santa Pola Life Resort20082008200
Sierra Mar19821989350Ostatni blok wybudowano w 1989 r. (Calle Rio *)
Solero Hills2017202152
Sol y Playa1989198984C. Rioja
Sueno Azul19881988120
Sukha20192021101
Victoria Playa20022004127
Vista Bahia2003200585C. Orden Dorico